Platums Profils R
Sezona
Vasaras
Ziemas
Tips
Vieglie un apvidus
Mikroautobusi
Kravas auto
Riepu meklēšana
Borbet disku pielaikotājs
AUTEC meklētājs

Kas ir „ziemas diski”?

Par ziemas diskiem riepinieku valodā sauc vieglmetāla diskus, kuri piemēroti lietošanai arī ziemas sezonā.

Tiem jāatbilst šādiem nosacījumiem
1. Izturīgs krāsojums.
Ziemā braukšanas apstākļi ir krietni sarežģītāki nekā vasarā. Sāls maisījums, ko kaisa uz ceļiem var kaitēt ne tikai automašīnas šasijai, bet arī diskiem. Disku modeļi, kuri paredzēti ziemai ir klāti ar 3-slāņu krāsojumu, kurš efektīvi aizsargā disku no apkārtējās vides iedarbības. Neiesakām ziemā lietot pulētos diskus, jo tie nav izturīgi pret sāls šķīdumu.
2.  Viegli tīrāmi.
Lai vieglāk būtu nomazgāt sāls un dubļu paliekas, disku dizainam jābūt vienkāršam -bez izliektiem, sarežģīta  profila vai daudziem spieķiem, kur paslēpties sālij un dubļiem. Tāpat nav ieteicami padziļinātie diski-diski ar „plauktu”.
3. Laba cena

Iegādājoties ziemai disku komplektu, funkcionalitāte un ekonomiskais pamatojums ir ne mazāk svarīgi par estētisko faktoru, tāpēc cenai jābūt zemai. Parasti disku ražotāji piedāvā ziemas sezonai speciālas cenas un noteikumus un importētājs var sagatavot speciālu piedāvājumu. FREIBI šosezon piedāvā īpašas cenas diskiem un nebijuši zemas riteņu komplektiem.                                                                                                     

Pirkt vai nepirkt lieto disku komplektu ziemai....?  Šeit nav viennozīmīgas atbildes, jo jāņem vērā gan mašīnas marka, gan riepu izmērs, gan finansiālie aprēķini. Daudzos gadījumos tas ir piemērotākais risinājums. Lai pieņemtu lēmumu ir jāizvērtē gan plusi, gan mīnusi, tāpēc piedāvājam dažus apsvērumus, kuri var palīdzēt jūsu lēmuma pieņemšanā.

Otrais disku komplekts –par un pret
Priekšrocības
1. Ērtības
Riteņa komplekts ir gatavs lietošanai un vajadzības gadījumā, autobraucējs pats var veikt riteņu uzlikšanu uz auto bez speciāliem instrumentiem, resp. izmantojot domkratu un riteņatslēgu.
Sevišķi svarīgi tas ir ziemas sezonā, jo pirmais sniegs, kā vienmēr uzsnieg negaidīti un ja riteņu komplekts ir jau samontēts un nobalansēts, tad riteņu uzlikšana uz auto ir ātra un vienkārša.
2.
Mazāks riteņa izmērs-ērtāka braukšana ziemā
Luksus automobiļu īpašniekiem (ar lieliem diskiem un zemprofila riepām), ir vērts apsvērt iespēju ziemā pāriet uz mazāku diska izmēru. Pēdējos gados pat mazās klases auto standartkomplektācijā tiek aprīkoti ar R16 diskiem un arī šeit vairums gadījumu iznāk lētāk nopirkt riteņu komplektu (riepas+diski) uz R15 vai R14, ietaupot ne tikai naudu, bet iegūstot arī lielāku braukšanas drošību un komfortu ziemā.
3. Saudzē riepu.
Montējot un demontējot, sevišķi zemprofila riepu bortiem, nākas pārdzīvot ne visai patīkamus brīžus. Otrā riteņu komplekta gadījumā riepa uz diska tiek montēta tikai vienreiz, līdz ar to tiek mazāk „mocīta”.
4. Ekonomija uz montāžu.
Katru sezonu tiek ietaupītas montāžas izmaksas komplektu). Veicot montāžu divreiz gadā (vasaras un ziemas riepām), ekonomija dažos gados var sasniegt vairākus desmitus latus.

Trūkumi
Vienīgais iespējamais trūkums ir lielākas izmaksas. Tomēr pārejot uz mazāku R izmēru, daudzos gadījumos riepa+ritenis izmaksā tikai nedaudz vairāk vai pat mazāk par jaunas ziemas riepas pirkumu. Nemainot riepas izmēru (pareizāk sakot riepas iekšējo diametru (R)), pirkums vienmēr būs dārgāks.

Piemērs 1 : Volvo S80 
Vasaras riepu izmērs šim auto bieži (sevišķi tjūningoti second hand auto no Vācijas) ir
225/50R17
(auto, kuriem oriģinālaprīkojumā ir R16 vai lielāks, R15 diskus uzlikt nav iespējams)
Ziemas riepa Dunlop Graspic DS -2 - Ls 126.00x4 -15% (atlaide par kompletu) +montāža Ls 6x4 =Ls 452.40 par komplektu.
Alternatīvais ziemas izmērs uz R15 ir 205/65R15
Dunlop Graspic DS-2 –Ls 84.00 +diski BORBET 6.5x15 –Ls 65.00 -25% atlaide riepām un diskiem+ montāža par velti (speciālais piedāvājums) = Ls 111.75x4 = Ls 447.00 par komplektu.
Nedaudz lielākas izmaksas ir, ja izvēlamies disku uz R16, riepu izmērs šajā gadījumā ir 225/55R16

Piemērs 1 : Mitsubishi Colt (2004-)
Rūpnīcā daudzi auto tiek aprīkoti ar riepām 205/45R16
Ziemas riepa 205/45R16 Good Year GW3 (lētākā ziemas riepa mūs piedāvājumā) Ls 123.00 -15% = Ls 418.20

Alternatīvais izmērs uz R15 -185/55R15
Good Year Ice Navi ZEA- Ls 72.00 +diski BORBET 6.5x15 -Ls 65.00 --25% atlaide riepām un diskiem+ montāža par velti (speciālais piedāvājums) = Ls 102.75x4 = Ls 411.00 par komplektu. Šajā izmērā ir pieejamas arī lētākas riepas un tad pirkuma summa ir vēl mazāka. 

Iegūstam:
1. Labāku cenu pirkumam ( riepu komplekta vietā riteņu (diska+riepas) komplektu)
2. Lieto disku komplektu faktiski par velti
3. Otrā riteņu komplekta priekšrocības
4. Komfortablāku un drošāku braukšanu (riteņa izmērs (augstums nemainās), bet riepa ir šaurāka, ritenī ir par 2 collām (apmēram 5cm uz diametru, apmēram 2cm uz rādiusu) vairāk „gumijas” un par 2 collām (R17 uz R15) mazāk „metāla”. Sevišķi svarīgi tas ir mūsu bedrainajos ceļos, kur bedres ziemas laikā bieži klāj ūdens vai sniega putra.

Katrs gadījums (auto modelis, modifikācija, riepu izmēri un riepu piedāvājums konkrētajā izmērā, atvēlētais budžets) ir unikāls, tāpēc jautājiet mūsu pārdevējiem par variantiem un ieteikumiem.

Pirms riteņa montāžas jāpārliecinās vai mazākais diska izmērs der, jo virknei modeļu mazāks disks nav iespējams. Daļa šīs informācijas ir katalogos, kā arī mūsu pieredzē, bet 100% pārliecināties var tikai disku piemērot uz auto.
 

Vieglmetāla diski salīdzinājumā ar  tērauda diskiem

Priekšrocības
1. Labāks Izskats
2. Mazāka vibrācija braucot
3. Izturība 

Trūkumi
1. Augstāka cena (vairumā gadījumu)
2. Dārgāks remonts iespējamā bojājuma novēršanai

 

 
Calculator
Borbet
Autec
Bridgestone
Good Year
Dunlop
Marshal
Firestone
Sava
Exide
Trico
Dupli-Color